Doamna preoteasa Cristian Olimpia Veturia a plecat din lumea aceasta

lumare si flori

In Duminica Invierii , Duminica 12 aprilie 2015 , a parasit aceasta lume cea care timp de 39 de ani a fost sotia parintelui Liviu Cristian , preoteasa din Valea Viilor.

Nascuta in Valea Ierii , judetul Cluj , in 08.08. 1938.

Scoala primara si Liceul Teoretic in Baia de Aries. In 1956 incepe Facultatea de Teologie la Sibiu.

Intre 1959-1990 a lucrat ca tehnician chimist la Institutul de Cercetari  Chimigaz – Medias .

A treia zi de Paste , dupa ce a fost privegheata in biserica de jos ( peste drum de casa in care a locuit zeci de ani ), a fost inhumata langa biserica de sus , alaturi de parintele plecat acum cinci ani dintre noi .

DUMNEZEU  SA  O  ODIHNEASCA  PACE  !

Acest articol a fost publicat în Diverse. Salvează legătura permanentă.

Un răspuns la Doamna preoteasa Cristian Olimpia Veturia a plecat din lumea aceasta

1. Mohan Maria spune:

Dumnezeu s-o odihneasca!

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile necesare sunt marcate *

Poți folosi aceste etichete HTML și atribute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>