Seara Sfanta de ruga si colind

IMG_1231IMG_1223IMG_1230

      Duminica 14 decembrie 2014.  Corul din Axente Sever cu preotul si primarul, corul de copii si tineretul comunei noastre, corul si consilierii parohiei noastre, multi oameni din comuna. O seara alaturi de cinci preoti, invitati de seama, si mult dor de traditia autentica. Multumim doamnelor invatatoare Jeni Parlea, Monica Hentea si Ana Suciu. Deasemeni epitropului Vasile Sabau si tuturor celor ce ne-au ajutat.  A fost intr-adevar frumos. Multumim tie Doamne pentru clipele de har petrecute alaturi de Tine.

      Pr. Petru

Acest articol a fost publicat în Diverse. Salvează legătura permanentă.

2 răspunsuri la Seara Sfanta de ruga si colind

  1. Petru Acatrinei spune:

    Asteptam comentarii ,sugestii si impresii in legatura cu articolele.

  2. Mohan Maria spune:

    Intr-adevar a fost o seara frumoasa si binecuvantata, musafirii au fost minunati, iar gazdele ospitaliere.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile necesare sunt marcate *

Poți folosi aceste etichete HTML și atribute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>